Bozcaada’ya bayramda o araçların geçişi yasak

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’nde bulunan turistlerin gözdesi olan Bozcaada için yeni bir karar alındı.

Özellikle bayram aylarında kalabalıklaşan; temiz havasıyla küçük bir kasabayı yansıtan Bozcada için yeni bir yasak yayınlandı.

Bozcada’nın renkli renkli dar sokaklarında farklı mimarideki eski Rum evleri, deniz ürünleri restoranları, Türkiye’nin en iyi korunmuş tarihi kalesi bulunuyor.

Bakir koyları, temiz ve buz gibi denizinin yanında, bir de İstanbul’a olan yakınlığı nedeniyle pek çok kişinin tercih nedeni olan turizm merkezi Bozcaada İstanbullular olmak üzere çevre illerden gelen tatilcilerin gözdesi olmaktadır.

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm merkezi Bozcaada’ya Ramazan Bayramı süresince bazı araçların girişlerinin yasaklandığı duyuruldu.

Ramazan Bayramı süresince kamyon, tır, iş makinesi, 33 kişi ve üzeri kapasitede otobüsler ile 19 ila 32 kişilik midibüslerin adaya geçişlerine izin verilmeyeceği belirtildi.

İl Trafik Komisyonunca alınan karar doğrultusunda, “Geyikli-Bozcaada hattında, 10.04.2024 ile 14.04.2024 tarihleri arasında; kamyon, tır, iş makinesi, otobüs (33+kişilik) ve midibüs (19-32 kişi) cinsi araçların Bozcaada’ya geçişlerine izin verilmemektedir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x